دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته:

 دسته بندی دوربین های مداربسته:

 • 1-دوربین مدار بسته انالوگ
 • 2-دوربین مداربسته  HD
 • 3-دوربین مداربسته AHD
 • 4-دوربین مداربسته FULL HD
 • 5-دوربین مداربسته تحت شبکه IP

لوازم جانبی دوربین مدار بسته:

لوازم جانبی دوربین مدار بسته از ملزومات نصب ای سیستم می باشد.

از مهمترین لوازم جانبی دوربین های مداربسته می توان به کابل RG59-آدابتورA1ویا  A2آمپر –آدابتور مرکزی-فیش BNC-سیم برق-فیش نری ادابتور-فیش مادگی ادابتور-پایه-لنز-جعبه تقسیم و…اشاره کرد.

اگر در نصب و اجرا دوربین های مداربسته از لوازم جانبی با کیفیت و مرغوب استفاده کنیم میتوانیم با کیفیت بیشتر و عمر طولانی تر اجزا تشکیل دهنده تصویر روبه رو شویم.

یکی از مهمترین لوازم در تشکیل یک تصویر خوب استفاده از کابل تصویر (RG59) می باشد.کابل تصویر می تواند در پوشش:

 • مغزی مس- شیلد الومینیوم با روکش آلومینیومی
 • مغزی مس –شیلد مس با روکش مسی : که این کابل به عنوان کابل مرغوب شناخته شده و در پروژ های عملی تست وبررسی شده.این کابل با افت تصویر خیلی کمتر نسبت به کابل های دیگر برخوردار است که همین امر موجب داشتن یک تصویر با کیفیت خواهد بود.
 • کابل ترکیبی:کابل ترکیبی همان طور که از نامش آشکار است ترکیب شده از کابل تصویر و سیم برق است.این کابل باعث سیم کشی آسان و سریع تر پروژه می باشد زیرا با چسبیده شدن کابل تصویر و برق به هم کمک زیادی به کشیده شدن ان می کند اما عیبی که در این کابل وجود دارد همین به هم تابیده شدن کابل تصویر و سیم برق می باشد که در مسیرهای طولانی باعث ایجاد نویز در تصویر میشود برای جلوگیری از این نویز در مسیرهای طولانی از کابل ار جی59 و سیم برق جداگانه استفاده میکنیم همچنین برای جلوگیری از پوسیدگی و از بین رفتن کابل ها در مسیر طولانی سیم برق و کابل تصویر را بهتر است از لوله های فلکسی ویا لوله های ضد حریق برقی عبور داد این امر علاوه بر جلوگیری از پوسیدگی سیم ها به دلیل شرایط جوی اب و هوایی آفتاب شدید –باران از گرفتن نویز در مسیرهایی که کابل فشار قوی ویا سیم های دگری که در مسیر وجو دارند جدا سازی کرده و دست به دست هم می دهد تا به تصویر مطلوب برسیم.

برای دریافت بهترین قیمت دوربین مداربسته همین حالا با شماره 02188316422 تماس بگیرید

در این بخش به بررسی انواع دوربین های مداربسته و مقایسه آنها با یکدیگر میپردازیم

1-دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین های مداربسته آنالوگ نسل قدیمی تر از سیستم های دوربین مداربسته را تشکیل می دهند.دوربین آنالوگ از مزیت و معایب های گوناگونی برخوردار هستند.از جمله مزیت دوربین آنالوگ میتوان به قیمت مناسب وتغریبا ارزان آن اشاره کرد.

برخی از معایب دوربین مداربسته انالوگ:

بزرگترین عیب دوربین آنالوگ محدودیت کیفیت تصویر این دوربین می باشد.

با توجه به اینکه در دوربین های انالوگ کیفیت تصویر را با TV LINEمی سنجند به طبع هر قدر tv line دوربین بیشتر باشد آن دوربین قوی تر و با کیفیت تر می باشد.

همچنین در دوربین های آنالوگ طول دید در شب کم وتشخیص چهره توسط دوربین آنالوگ تغریبا غیر ممکن می باشد.

از این رو بازارهای جهانی روز به روز با فن آوری ها و تکنولوژی های جدید به این بازار جان دوباره ای بخشید.

2-دوربین مداربستهHD:

دردوربین مداربسته HD   با کیفیت بهتر نسبت به دوربین آنالوگ مواجه می شویم از جمله پختگی رنگ -وضوح تصویر بهتر-تفکیک کنتراست ودید در شب بهتر.همچنین با تنوع TvLineرو به رو می شویم.

3-دوربین مداربسته AHD:

دوربین AHDدارای استاندارد p720 می باشد به این معنا که رزولیشن تصویر720×1280پیکسل ایجاد می کند حدود 1مگا پیکسل

در این دوربین به نسبت دوربین های HDبا کیفیت قابل ملاحضه ای رو به رو میشویم.

4دوربین مداربسته FULL HD:

از استانداردهای p1080 و بالاتر را به عنوان فول اچ دی می شناسند.دوربین های 2مگا پیکسل و بالاتر .

در این نوع دوربین به راحتی میتوان با جاگذاری مناسب دوربین پلاک را خواند و همچنین تشخیص چهره به مراتب راحت بوده .

5-دوربین های تحت شبکه(IP):

مانند یک کامپیوتر دوربین شبکه نیز IP خاص خود را در شبکه خواهد داشت.

نصب دوربین های شبکه به مراتب پیچیده تر از دوربین های فوق می باشد

دوربین ای پی هم میتواند به صورت منبع تغذیه جداگانه و هم به صورت POEنصب گردد.

دستگاه مرکزی دوربین های شبکه NVRبوده.

سیم کشی دوربین های IP باکابل شبکه انجام میگیرد.

*دوربین های وایرلس :

شرکت افرا با ایجاد پک های 4کانال و 8 کانال دوربین های وایرلس شرایط مناسبی برای همکاران به وجود اورده تا با نصب آسان البته با محدودیت طولی نصابان به راحتی در اماکنی که امکان سیم کشی وجود ندارد یا به سختی انجام می شود این کار را انجام داده و از دوربین های بدون سیم بهره ببرند.

انتقال تصویر:

یکی از مهمترین عواملی است که مشتری را راغب به استفاده از دوربین می کند.با کمک انتقال تصویر شخص به راحتی در هر نقطه ای که قرار دارد با توجه به داشتن اینترنت در آن نقطه به راحتی میتواند منزل-محل کار-کارخانه-باغ-ویلا-مغازه وفروشگاه خود را از راه دور بر روی لپ تاپ یا تلفن همراه خود تحت کنترل قرار دهد.

برخی از نکات مهم در نصب دوربین های مداربسته :

1-برای بهتردیده شدن تصاویر جاگذاری دوربین ها از اصلی ترین مراحل نصب به شمار می اید.دوربین را تا حد امکان باید پشت به نور و در راستای تابش نور به محل مورد نظر نصب کرد.

2-برای بهتر دیده شدن اجسام در شب بهتر است از پروژکتور استفاده نمایید تا به دید در شب دوربین ها برای خواندن پلاک و دیده شدن بهتر چهره کمک بسزایی میکند.

3-بهتر است به جای استفاده از منبع تغذیه مرکزی از منبع تغذیع(آدابتور)جداگانه برای هر دوربین به صورت مجزا استفاده نماییم این امر باعث جلوگیری از افت ولتاژ و همچنین باعث بهتر شدن دید در شب دوربین ها می شود.

4-جاگذاری دوربین هابه گونه ای باشد که هر دوربین دوربین مقابل یا مجاور را تحت پوشش قرار دهد با این کار از اسیب رساندن اشخاص به دوربین ها جلوگیری میشود و دیگر نقطه کوری برای انجام صدمه زدن به دوربین ها باقی نخواهد ماند.

5-برای خوانده شدن پول بر روی صندوق و یا خوانده شدن پلاک خودرو با رعایت جا گذاری مناسب از دوربین با لنز اتو هایریز(متغییر)که قابلیت زوم کردن و فوکوس کردن دارد استفاده نمایید.

6-یکی از اصلی ترین مرحله نصب جا گذاری DVRمی باشد اگر با جاگذاری نا مناسب و نا امن DVRرا در معرض دید عموم قرار دهید ممکن است سوء استفاده گران با یک برنامه ریزی حساب شده به دستبرد آن محل اقدام کرده وبا از بین بردن و یا برداشتن DVRهیچ سرنخی از خود بجای نگذارند بنابراین پنهان کردن DVRو یا جاگذاری ان داخل صندوق ایمن ومطمعن از اصلی ترین نکات نصب دوربین مداربسته به شمار می آید.

دوربین مداربسته داروخانه,مطب و کلینیک:

نکات مهم در داروخانه ها و مطب :

1-کنترل ورودی و خروجی ها:به گونه ای که هنگام ورود چهره افراد شناسایی شده تا در هنگام خرید و بازیدید فرد از داروخانه,شناسایی فرد توسط دوربین مداربسته انجام گیرد.

2-دید کامل دوربین ها بر روی قفسه ها ی دارو:با توجه به اینکه اجناس و داروهای داخل قفسه ها کوچک بوده بنابراین نحوه زاویه بندی دوربین مداربسته باید به گونه ای باشد که نقطه کور ایجان نکند و کلیه قفسه های دارو را مورد پوشش قرار دهد.

3-قسمت تحویل دارو به رجوع کننده:با توجه به اینکه اکثر رجوع کننده ها بدون تجویز دکتر اقدام به خرید دارو میکنند و ممکن است در خرید دارو اشتباه کنند و دکتر داروخانه را مورد بازخواست قرار دهند برای اثبات این موضوع نیاز به یک میکروفن و یک دوربین مداربسته در آن نقطه الزامی میباشد.

4-صندوق:برای رد بدل شدن اسکناس ها و همچنین جلوگیری از بروز کلیه مشکل ها یک دوربین برای تشخیص واضح اسکناس ها در صندوق الزامی می باشد.

5-در صورت نیاز برای محوطه بیرون جهت پارک خودروهای کارکنان و یا بارگیری اجناس دوربین مداربسته برای پوشش این نقطه در نظر گرفته می شود.

دوربین مداربسته منازل مسکونی,ساختمان ها و مجتمع:

برای تجهیر کردن ساختمان ها ی چند طبقه و دارای پارکینگ نکاتی که باید رعایت شود تا پوشش مناسب توسط دوربین مداربسته قرار بگییرد:

1-کنترل ورودی و خروجی پارکینگ توسط دوربین مداربسته پلاک خوان:به گونه ای که کلیه رفت و آمدها توسط نگهبان مجموعه و ساختمان کنترل شود.

2-تحت پوشش قرار دادن کلیه خودروها و وسایل نقلیه بدون هیچ گونه نقطه کوری-همچنین جاگذاری دوربین ها باید به گونه ای انجام شود که هر دوربین ,دوربین بعدی خود را مورد پوشش قرار دهد به دلیل کوتاه بودن سقف پارکینگ امکان از بین رفتن دوربین مداربسته توسط افراد سودجو وجود خواهد داشت.

3-جاگذاری دوربین مداربسته در لابی ها

4-جاگذاری دوربین مداربسته در آسانسورهای مجتمع مسکونی:چناچه افراد مشکوکی که وارد مجتمع شوند نگهبان میتواند با دیدن فعال شدن کلید هر طبقه در آسانسور متوجه شود و شرایط را کنترل و مورد پیگیری قرار دهد.

دوربین مداربسته کتابخانه:

کتابخانه به مجموعه‌ای از اطلاعات و منابع و خدمات اطلاعاتی گفته می‌شود که توسط یک نهاد عمومی، خصوصی یا یک شخص نگهداری و اداره می‌شود. از نگاه سنتی، کتابخانه به طور معمول به مجموعه‌ای از کتاب‌ها گفته می‌شود. کتاب مجموعه ای از اطلاعات درمورد یک فرد یا یک جسم یا … است که در صفحاتی کاغذی نوشته یا چاپ می شود.برای نظارت بر روی کتاب هایی که توسط مراجعه کنندگان تحویل گرفته می شود از دوربین مداربسته برای ثبت تصویر در هنگام تحویل و یا برداشتن کتاب استفاده میشود.با توجه به این که کتابخانه محیطی کاملا آرام و خالی از سرو صدا می باشد در صورت برهم زدن ارامش توسط افراد اختلال گر و جلوگیری از بروز این مشکل از نظارت دوربین مداربسته در کتابخانه استفاده میشود.

دوربین مداربسته نمایشگاه ماشین(اتوگالری):

با توجه به وجود خودروهای گران قیمت در محوطه نمایشگاه ماشین و بازررسی بر نوع پارک کردن خودروها از دوربین مداربسته استفاده میشود.در نمایشگاه ماشین علاوه بر نظارت بر روی خودروها در هنگام معاملات خودرو و ثبت تصاویر معاملاتی بین طرفین و هوشیاری دو طرف از معامله انجام شده توسط دوربین مداربسته از بروز هر نوع مشکلی جلوگیری به عمل می آید.به دلیل نداشتن دید کافی از دفتر اتوگالری به تمامی محوطه خودروهای پارک شده خطر افراد سود جو برای به سرقت رساندن و یا خط انداختن بر روی خودرو وجود خواهد داشت که با نظارت دوربین مداربسته این مشکل قابل حل می باشد.برای ورود خروج کلیه ماشین ها میتوان از دوربین های پلاک خوان استفاده کرد.

دوربین مداربسته مرکز خرید(پاساژ):

با توجه به اینکه تردد در این مکان ها بسیار بالا بوده و خواسته یا ناخواسته افراد سود جو همواره در کمین اند,امکان دزدیده شدن کیف,زدو خورد,دزدیده شدن اجناس داخل مغازه ها و… وجود خواهد داشت برای جلوگیری از بروز کلیه مشکلات و همچنین رسیدگی به اتفاق هایی که رخ داده است تمامی ورودی ها و خروجی ها از دوربین های مداربسته تشخیص چهره استفاده میشود.در کلیه راه روها و پله های اضطرار از دوربین مداربسته استفاده میشود به صورتی که در پاساژ,فروشگاه و یا مرکز خرید هیچ گونه نقطه کوری برای افراد سود جو باقی نماند.

دوربین مداربسته باشگاه:

برای نظارت بر روی دستگاه ها تردمیل,دمبل,دوچرخه و… به دلیل استفاده عموم و جلوگیری از خرابی دستگاه ها نظارت دوربین مداربسته الزامی می باشد.برای دریافت شهریه امکان خطا وجود خواهد داشت که فرد شهریه را پرداخت کرده است یا نه با باز بازبینی دوربین مداربسته باشگاه این مشکل نیز از بین خواهد رفت.جاگذاری دوربین مداربسته در رختکن باشگاه به دلیل وجود وسایل ورزشکاران در آن نقطه مهم می باشد.

دوربین مداربسته فرودگاه:

فرودگاه محلی است که برای نشست و برخاست هواپیماها ساخته شده‌است. فرودگاه‌ها به طور معمول دارای امکاناتی برای سوخت‌گیری و نگهداری و تعمیر هواپیما و و نیز دارای برج کنترل و مراقبت پرواز می‌باشند. محل فرود از اجزای اصلی فرودگاه است که یک مکان قابل دسترسی هوایی با آسمان باز برای باند فرود می‌باشد تا هواپیما بتواند پرواز را آغاز کند یا هلی‌پد بعلاوه تأسیسات مرتبطی همچون برج مراقبت، هنگرُ یا آشیانه و ترمینال می‌باشد. فرودگاه‌های بزرگ دارای مرکز کنترل ترافیک هوایی و تالار مسافران، آپرون، تاکسی‌وی و مرکز امداد اضطراری می‌باشند.

فرودگاه‌های بین‌المللی عموماً دارای مجموعه‌ای از تأسیسات و ساختمان‌هایی هستند که مسافران در این اماکن به هواپیما سوار یا از آن پیاده می‌شوند برای کنترل ورود و خروج مسافران بویژه پروازهای خارجی که حائز اهمیت می باشد نظارت دوربین مداربسته الزامی می باشد و همچنین بار هواپیماها تخلیه یا بارگیری می‌شوند که علاوه بر دوربین های تست بار ,نمایش تحویل بار از مسافران(هر بار برای چه کسی است) و در صورت مشاهده بار مشکوک اطلاع رسانی و پیگیری مسافر مشکوک از طریق دوربین مداربسته انجام و به انتظامات فرودگاه اطلاع داده می شود. تأسیساتی که مسافران از طریق آنها با حمل و نقل زمینی، خرید بلیط، انتقال بار همراه، و چمدانهای خود و همچنین عبور از ورودی‌های امنیتی از آنها استفاده می‌کنند ترمینال یا پایانه نامیده می‌شود و همچنین ساختمان‌هایی که مسافران برای سوار شدن به هواپیما در آنجا تجمع می‌نمایند سالن انتظار نامیده می‌شود که باید تحت پوشش دوربین مداربسته قرار بگیرد.

دوربین مداربسته راه آهن:

نصب دوربین مداربسته در قسمت سالن انتظار راه آهن و همچنین محوطه بیرونی راه آهن بسیار حائز اهمیت بوده به دلیل حجم انبوه مسافران ,امکان تردد افراد سودجو و پنهان شدن در بین جمعیت وجود خواهد داشت که با نظارت دوربین مداربسته موارد به انتظامات اطلاع داده میشود و از روی تصاویر دوربین مداربسته می توان پیگیری های لازم را صورت داد.

دوربین مداربسته انبار:

برای کلیه ورود و خروج ها و همچنین نظارت بر کار کارمندان انبار داری وجود دوربین مداربسته الزامی ست.در هنگام بارگیری و تحویل بار مشخص شدن نوع بار,تعداد بار,تحویل بار توسط شخص مورد نظر,تحویل گیرنده و همچنین نظارت در محوطه انبار و بارهای تحویل گرفته شده دوربین مداربسته نقش بسزایی دارد.

دوربین مداربسته تهیه غذا:

در تهیه غذا به دلیل صدور فیش توسط صندوق دار و همچنین تحویل پول از سوی صندوق دار که به دو صورت حضوری و ارسالی صورت میگیرد باید از دوربین مداربسته ای استفاده شود که قابلیت تشخیص پول و همچنین دیده شدن سفارش و ورودو خروج پیک ها ی موتوری را تحت پوشش کامل قرار دهد.

دوربین مداربسته آزمایشگاه:

موارد استفاده دوربین مداربسته در آزمایشگاه:سالن انتظار-سالن نگه داری نمونه ها-ورود و خروج مراجعه کنندگان-قسمت پذیرش آزمایشگاه و قسمت صندوق براری رد و بدل شدن پول و استفاده از دستگاه کارت خوان

آموزش و نصب دوربین مداربسته :

فروش و نصب دوربین مداربسته توسط نصابان مجرب

طراحی-مشاوره-اجرا

بازدید رایگان

با توجه به اینکه قدرت خرید مشتریان برای خرید دوربین های مداربسته کم شده و یا اینکه مشتریان نمیخواهند هزینه بیشتری نسبت به دوربین مداربسته انجام دهند,به طور خودکار بازار دوربین مداربسته به سمت پایین کشیده و نصابان و فروشندگان دوربین مداربسته با توجه به میزان هزینه مشتری ها دوربین هایی با قیمت کمتر در نظر میگیرند و واردات دوربین مداربسته نیز به همین ترتیب با افت قیمت و در نتیجه کیفیت کم به دست مشتریان خواهد رسید.اما مصرف کنندگان سیستم های حفاظتی اعم از دوربین مداربسته در نظر داشته باشید که با خرید دوربین های کم کیفیت چه اتفاقی پیش خواهد آمد و چرا از دوربین مداربسته برای حفاظت منزل و محل کار خود استفاده میکنید؟

لازم به ذکر است که تمامی هزینه هایی که برای حفاظت منزل و محل کار و یا نظارت بر یک مکان خاص انجام میگیرد صرفا جهت پیش گیری و ایجاد رعب و وحشت و یا عامل بازدارنده نمی باشد.در مواقعی که اتفاقی رخ داده است و کار از کار گذشته است دقیقا وقت استفاده از دوربین های مداربسته می باشد اما به دلیل هزینه به عمل آمده و استفاده از دوربین کم کیفیت نه میتوان چهره را تشخیص داد و نه پلاک و یا سر نخ دیگر .امنیت هزینه نیست در واقع با یک بار در نظر گرفتن دوربین با کیفیت محل کار یا منزل خود را تحت پوشش مناسب قرار دهید.

تشخیص دوربین های پر کیفیت از دید در شب قوی و برد بالا تر –وضوح تصویر بیشتر-تشخیص چهره-تشخیص پلاک-کیفیت ضبط تصاویر همانند کیفیت پخش زنده تصاویر باشد-منوی راحت و روان فارسی و…قابل رویت می باشد.

فروش دوربین های 1مگا پیکسلی IP-2مگا پیکسلیIP-3مگا پیکسلی IP-4مگا پیکسلیIP-5مگا پیکسلی IP

در اماکنی که به صورت مرکز خرید و انبار فروش های در حال فعالیت هستند و امکان نظارت و سخت تر میشود میتوانید از انتن دوربرد استفاده کنید.به طور مثال در صنف فروش کاشی و یا ابزار یراق کابیت که دارای دو مرکز یعنی فروشگاه و انبار می باشد که فاصله انبار تا دفتر فروش3,4,5کیلومتری و یا بیشتر می باشد امکان سیم کشی از انبار تا دفتر فروش امکان پذیر نیست به همین دلیل  این سیستم مورد استفاده قرار میگیرد و نیازی به رفتن تا انبار برای چک کردن دوربین ها نیست به وسیله دو انتن فرستنده و گیرنده انتقال تصاویر بر روی مانتیتور فروشگاه انجام میپذیرد و به سادگی از موجودی های انبار و ورود و خروج اجناس مطلع می شوید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی میکنید.

برخی از امکانات DVR   محصول شرکت افرا:

1-ویژگی ها:

1-smart searchقابلیت جستجوی شی خاص در فیلم های ضبط شده

2-zoomقابلیت بزرگنمایی فیلم زنده و ضبط شده

3-dual streamقابلیت ضبط 2 استریممجزا جهت عملکرد بهتر در شبکه

4-avl backupجهت پخش بکاپ روی کامپیوتر و موبایل بدون نرم افزار

5-ptzقابلیت کنترل دوربین های گردان (اسپید دام)

قابلیت نمایش ریل تایم 16 کانال ای اچ دی 720p

قابلیت پخش ریل تایم تا16 کانال ای اچ دی960h

قابلیت ضبط و پخش صدا برای همه دوربین ها

2-پورت ها:

1-یک پورت شبکه Rg45

2-یک تا دو ورودی هارد

4-16 ورودی سنسور(بر اساس مدل دستگاه)

4-16 ورودی صدا/1خروجی صدا

5-یک ورودی IR اکسترنال

6-دوورودی USB

7-یک ورودیRS485

8-یک خروجی VGA1920*1080

9-یک خروجی HDMI1920*1080

10-خروجی الارم

3-انتقال تصویر:

قابلیت انتقال 16 کانال همزمان از چندین مکان مختلف روی موبایل بازبینی فیلم های ضبط شده توسط موبایل

گرفتن عکس و فیلم از فیلم در حال نمایش روی موبایل

کنترل دوربین گردان توسط موبایل

قابلیت نمایش همزمان 256 کانال از چندین مکان مختلف روی کامپیوتر

UPNPبازکردن اتوماتیک پورت های مودم توسط دستگاه

P2P IDانتقال تصویر بدون نیاز به ای پی ثابت

EMAILقابلیت ارسال عکس در زمان الارم به ایمیل

به زودی فشرده سازی برای ارسال و دریافت ضبط تصاویر توسط هارد در این دی وی آر صورت میگیرید به این ترتیب که با گذاشتن هارد 1ترا بایت فضای فشرده سازی به اندازه هارد 2ترا عمل میکند,با گذاشتن هارد 1ترا بایت به اندازه مدت زمان 2ترا بایت ذخیره سازی میشود.با گذاشتن هارد 2 ترا به اندازه هارد 4 ترا و به همین ترتیب تا انتها فشرده سازی داخل این دی وی ار انجام می پذیرد.

دوربین مداربسته

*موارد استفاده از دوربین مداربسته در اماکن مختلف عبارتند از:

 • سازمان  های اداری
 • فروشگاه های زنجیره ای
 • مغازه ها اعم از بوتیک- آرایشگاه –سوپر مارکت-کافه-رستوران و…
 • طلا فروشی
 • نمایشگاه خودرو
 • داروخانه
 • کلینیک
 • مطب
 • کارخانه
 • سوله
 • تولیدی

برای انتخاب دوربین توسط مشتری یکی از مهمترین عوامل صنف کاری میباشد به طور مثال دوربینی که در طلا فروشی مورد استفاده قرار میگیرد باید پر کیفیت و بدون ضعف تصویری باشد واز دوربین هایی استفاده کرد که چهره افراد را به خوبی تشخیص بدهد.

در سوله ها وکارخانه ها دوربین های صنعتی و صندوقی به دلیل استحکام و اسیب ندیدن در مقابل ضربه ناگهانی و یا مقاومت دوربین ها در حرارت مورد استفاده قرار میگیرند.

در اکثر مغازه ها و فروشگاه ها به دلیل حساب و کتاب در همان محل  باید از یک دوربین با لنز اتو هایریز(متغیر)روی صندوق به دلیل تشخیص اسکناس ها و تشخیص چهره مشتری ها استفاده شود.

نکاتی که توسط مصرف کنندگان در مورد دوربین مداربسته باید یاد آوری شورد:

1-دوربین مداربسته فرد یا افراد سوء استفاده گر را دستگیر نمیکند بنابراین شما با چک کردن فیلم ضبط شده توسط دستگاه مرکزی در نتهای هر روز موارد مشکوک را بررسی کنید تا از وقوع هر گونه جرمی جلوگیری کنید و یا افراد مشکوک را زیر نظر داشته باشید.

2-سعی کنید سرویس و نگهداری دوربین ها را به طور مستمر انجام دهید .هر چند تعداد دوربین ها کم باشد این امر موجب می شود طول عمر سیستم های امنیتی شما بیشتر شود و در مواقع لوزوم از دوربین ها به نحو احسند و با خیالی اسوده تر و مطمعن به بررسی فیلم های ضبط شده بپردازید.امکان ضبط نشدن تصویر و یا سوختگی برد دوربین وجود دارد که بدترین لحظه,لحظه ایست که بعد از وقوع جرم از مشکل امنیتی خود با خبر شوید.

3-انتظار خود از دوربین را به مشاوران و بازدید کنندگان جهت نصب دوربین مداربسته در میان بگذارید و از هزینه کردن برای امنیت خود و اجناستان خساست نکنید یادتان باشد امنیت قیمت ندارد.

سیستم های حفاظتی,نصب دوربین مداربسته  فول اچ دی1مگا پیکسل,2مگاپیکسل,3مگاپیکسل,4مگاپیکسل,8مگاپیکسل و16مگاپیکسل با امکان انتقال تصویر رایگان پی تو پی و استفاده از دوربین های دید در شب ضدآب با وضوح تصویر بالا و همچنین تشخیص چهره و خوانده شدن پلاک از امکانات محصولات افرا می باشد,همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش تمامی محصولات افرا در تمامی پروژه های انجام شده به طور مستمر چشم گیر و قابل توجه میباشد.دوربین داهوا,دوربین گپ,دوربین هایک ویژن,سیماران .از جمله کارایی های دوربین مدار بسته میتوان به دوربین مداربسته فروشگاه دوربین مدارسته بیمارستان ها, کلینیک,کافه,دوربین رستوران و… اشاره کرد.

UPSبرای دوربین مداربسته:

یو پی اس یا همان برق اضطراری:در هنگام وصل برق,باتری یو پی اس شارژ میشود تا در هنگام قطع برق از دشارژ باتری استفاده شود و تصاویر دوربین های خود را از دست ندهیم.همچنین در مواقعی که سارقین ابتدا اقدام به قطع برق و سپس دستبرد میکنند سیستم حفاظتی دوربین مدار بسته دارای برق از طریق ups میباشد و رکورد انجام میشود در زمان قطع شدن برق یا نوسان برق,برق درخواستی را به صورت خودکار تامین میکند.

نسبت احتیاج برق در تعداد دوربین ها مهم می باشد برای تامین برق 4 دوربین با دستگاه DVR حدود 50 وات توان مورد نیاز می باشد که حداقل باید از یک یو پی اس با توان600VAاستفاده کرد.

برای تامین برق 8 دوربین به همراه دستگاه DVRباید از یو پی اس با توان1000VAاستفاده نمایید.

خرید دوربین مداربسته

دوربین ها در مدل ها وطرح و رنگهای مختلف موجود میباشند به طور مثال برای جاگذاری دوربین در بیرون و محوطه که از تابش نور و گرما و باد وباران در امان نیست باید از دوربین های بالت OUT DOORاستفاده نمایید که واتر پروف(ضد اب)می باشند و در مقابل حرارت از بین نمیروند.

و برای محیط داخل از دوربین دام in door استفاده نمایید.معمولا در جاهای مسقف مورد استفاده قرار میگیرد.

برخی از دوربین ها در ابعاد کوچکتر برای جا گذاری مناسب ویا مخفی کردن وجود دارد که به انها دوربین پین هول یا مینیاتوری گفته می شود.

دوربین پین هول یا مینیاتوری

.

برخی دیگر از دوربین ها دارای کاور مختص خودشان می باشند که به انها دوربین صندوقی گفته می شود که دارای برد زیاد دید در شب و همچنین فن خنک کننده می باشند.اکثر کار برد این دوربین ها در کارخانه ها ی صنعتی-سوله و باغ می باشد.

دوربین صندوقی

دوربین مداربسته فول اچ دی:

ارتفاع استاندارد برای نصب دوربین مداربسته 2مترو20 سانت از سطح زمین می باشد این ارتفاع برای تشخیص چهره و کمک به بهتر دیده شدن دید در شب می انجامد.از نکات دیگری که بهتر است رعایت شود گذاشتن تغذیه در کنار دوربین است با این کار دید در شب بهتر و وضوح تصویر بالاتری خواهید داشت.اگر می خواهید با حداقل دوربین حداکثر دید در یک مکان را داشته باشید از دوربین های مداربسته با لنز باز(واید)استفاده کنید نمره این لنز12*8*2میباشد همچنین برای بهتر و زوم تر دیده شدن تصاویر از لنزهای بسته تر و زوم تر(تله)استفاده کنید نمر این لنز6*3میباشد این نوع لنز در جاهای خاص مانند دوربین صندوق برای دیده شدن چهره مشتری ها و رد و بدل شدن پول و دوربین بیرون برای پلاک خواندن چون ارتفاع از سطح زمین برای نصب زیاد میباشد مورد استفاده قرار میگیرد.در هنگام نصب دوربین مداربسته سعی کنید به نور تابیده شده از سمت بیرون و قرار دادن دوربین در جهت نور به طوری که در تصویر سیاهی ظاهر نشود نصب کنید ضمن اینکه در منو دوربین مداربسته میتوانیم با اکتیو کردن گزینهwdrسطح روشنایی را تنظیم اتوماتیک کرد.همچنین برای بهتر دیده شدن تصویر دوربین های بیرون در شب می توان توسط پرژکتور در جهت دید دوربین کیفیت بهتری را تجربه کنید.
به طور کلی دوربین مداربسته دارای دو ویژگی اصلی و شاخص می باشد:
1-ویژگی نظارتی:به طور مثال در یک کارخانه یا شرکت بررسی نحوه عملکرد کارمندان یا در مدارس بررسی عملکرد دانش اموزان .
2-ویژگی امنیتی:به منظور برقراری امنیت بیشتر,از نصب دوربین مداربسته استفاده میکنیم.دوربین مداربسته, خود به نوعی عامل بازدارندگی سودجویان میشود.
نکاتی برای ضبط تصاویر(record)
برای ضبط تصاویر توسط دستگاه dvrمیتوانید وارد منوی دستگاه شده واز داخل تنظیمات دستگاه تنها زمانهایی که حرکتی جلوی دوربین مداربسته اتفاق می افتد دستگاه شروع به رکورد کردن نماید .در حالتmoveنزدیک به 15ثانیه بعد از حرکت یا رفت وآمد جلوی دوربین علامت mرا روی صفحه نمایش خود میتوانید ببینید و از این طریق متوجه حرکت موجود زنده داخل تصویر شوید.
همچنیین برای بالا بردن تعداد روزها برای ذخیره تصاویرگرفته شده توسط دوربین مداربسته میتوانید داخل تنظیمات دستگاه دی وی ار شوید و فریم دستگاه dvrرا پایین بیاورید با این کار تعداد روزهای بیشتری میتوانید فیلم ذخیره شده داشته باشید,اما در این روش با افت کیفیت کمتری در Previous recordings (فیلمهای ضبط شده) مواجه خواهید شد.
یکی از مهمترین نکاتی که باید از سوی کارفرمایان رعایت شود استفاده حداقل یک دوربین با لنز متغیر و اگذاری این دوربین در ورودی اصلی است.با این کار چهره تمامی افرادی که از ورودی اصلی به داخل فروشگاه,ساختمان,هتل,مترو,مغازه و… ورود پیدا میکنند شناسایی میشوند و در هنگام بروز مشکل به راحتی میتوان پیگیری های لازم را انجام دهید.
امروزه یکی از مهمترین نکات در هر عرصه ای برقراری امنیت می باشد,کارفرمایان در اجرای پروژه های خود در ساختمان سازی از قبل به فکر امنیت بوده و سیم کشی دوربین مداربسته را از ملزومات شمرده که این کار به صورت سیم کشی توکار و به دور از اسیب رسیدن به سیم انجام میشود اما بعد از اتمام پروژه و در صورت سیم کشی فواصل دور حتما از لوله فلکسی یا لوله برق استفاده نمایید این کار باعث میشود سیم ها در برابر گرما و سرما وفرسایش در امان بمانند.
مهمترین اصل نت میباشد
ن-نگهداری:استفاده صحیح از ملزومات دوربین مداربسته و همچنین رسیدگی به انها به این منظور که در صورت مشاهده سیم دوربین در فشار سیم را ازاد کنید و اقداماتی از این نظیر.
ت:تعمیرات:در صورت مشاهده شکسته شدن پایه دوربین یا شکسته شدن شیشه دوربین و همچنین سوت کشیدن دستگاهdvrکه ناشی از قطع شدن یک تصویر یا سوختن ادابتور,دوربین یا خرابی فیش می باشد,به این نوع از خرابی رسیدگی و تعمیرات لازم انجام شود تا در هنگام بروز مشکل شخص یا اشخاص مورد نظر را شناسایی کنید,احتمال اینکه جلوی همان دوربینی که نیاز به تعمیرات داشت اتفاقی رخ دهد دور از ذهن نیست با خرابی پایه دوربین زاویه دوربین عوض میشود یا با شکسته شدن شیشه دوربین کم کم در مجاورت هوا گرد و غبار به داخل ان نفوظ میکند و باعث خلل در تصویر برداری میشود.
بررسی ایجاد نویز در تصویر:نویز ایجاد شده در تصویر دلایل مختلفی از جمله:
1-کابل تصویر از مسیری عبور داده شده که در همان مسیر برق فشار قوی وجود دارد وکابل تصویر ارتعاشات برقی را از آن دریافت میکند که موجب ایجاد نویز میشود برای رفع این مشکل یا مسیر کابل کشی را تغییر دهید ویا از لوله برق یا لوله فلکسی استفاده نمایید.
2-در هنگام سیم کشی به کابل تصویر اسیب رسیده است امکان پارگی سطحی ویا پارگی عمیق در کابل وجود دارد که شیلد با مغزی در تماس قرار گرفته باشدبرای رفع این مشکل نیز میتوانید از اهم متر استفاده نمایید.
3-یکی دیگر از دلایل نویز در تصویر سیم کشی غیر اصولی می باشد به این صورت که برای مهار کردن وزن سیم تصویر از یک پایه به پایه دیگر به دلیل وزن سنگین سیم و مهار کردن آن سیم را به دور پایه یا میله ای که از سطح زمین بیرون امده میچرخانند که ای خود باعث ایجاد میدان مغناطیسی در آن نقطه میشود و نتیجه آن پیدا شدن نویز در تصویر میشود.
در نظر داشته باشید که اکثر نویزها در مسیرهای طولانی اتفاق می افتد.یک راه سریعتر برای شناسایی نویز بر اساس تجارب به عمل آمده که ما را سریعتر به رفع عیب نزدیک میکند بررسی شکل نویز ایجاد شده در تصویر میباشد.البته در همه موارد اینگونه نیست.اگر نویز ایجاد شده در تصویر به صورت عمودی ظاهر شود احتمال بیشتر به سمت رفع عیب در سیم تصویر بگردید.اما اگر نویز ایجاد شده در تصویر به صورت افقی ظاهر شود ابتدا منبع تغذیه(ادابتور)را تعویض نمایید.

آموزش انتقال تصویر از طریق QR code:

کافیست پس از نصب دوربین مداربسته وسیم کشی های انجام شده و ارتباط دادن دی وی ار به مودم از طریق کابل شبکه و بعد از نصب نرم افزار RXcam view بر روی تلفن همراهتان (اندروید) وارد نرم افزار شده و گزینه Device ID را انتخاب کنید به طور خودکار دوربین پشت گوشی شما فعال میشود و به محض خوانده شدن بارکد توسط گوشی شما انتقال تصویر برقرار می شود.

برندهای مورد تایید:دوربین مداربسته داپلر-دوربین مداربسته برایت ویژن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *