سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس

میکروفن کنفرانس , میکروفن رومیزی , سیستم کنفرانس:

سیستم کنفرانس پی وی:

سیستم کنفرنس PV-11D

میکروفن کنفرانس پی وی به لحاظ کیفیت و قیمت مناسب سیستم کنفرانس pv این سیستم را منحصر به فرد کرده است.

مشخصات سیستم کنفرانس پی وی:

میکروفن کنفرانس پی وی دارای مشخصات زیر می باشد

▪دارای سیستم رای گیری
▪پشتیبانی از ۴ دوربین
▪مجهز به صفحه نمایش

برای اطلاع از قیمت میکروفن کنفرانس پی وی و کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

02188316422

آدرس صفحه اینستاگرام گروه فنی و مهندسی افرا :

☑ instagram.com/cctv.sound

☑ @cctv.sound

از نکات قابل توجه و بسیار مهم در اجرای سیستم کنفرانس علاوه بر زیبایی میکروفن کنفرانس,گیرندگی صدای میکروفن کنفرانس و نبودن نویز در صدا می باشد,میکروفن کنفرانس سناتور دارای کپسول بسیار قوی و گیرندگی صدای بسیار مناسب میباشد همچنین دارای نویز گیر,درون کنسول می باشد.با بالا بردن گین میکروفن کنفرانس سناتور میتوانیم فاصله دهان شرکت کننده در اتاق کنفرانس با میکروفن کنفرانس را افزایش دهیم,یکی از مسائلی که در سیستم کنفرانس به چشم می خورد جلو آمدن افراد برای نزدیک کردن دهان خود با میکروفن کنفرانس می باشد که هم باعث اذیت شدن افراد و هم باعث بهم ریختن چیدمان میکروفن کنفرانس نسبت به یکدیگر میشود

در سیستم کنفرانس سناتور, کنسول ها تقویت شده و این عیب برطرف شده است.

برای داشتن یک صدای ایده آل و واضح در اتاق کنفرانس نیاز به این داریم که قبل از نصب و راه اندازی سیستم کنفرانس ,اتاق کنفرانس را با توجه متدهای روز آکوستیک کنیم.

 • آکوستیک سقف اتاق کنفرانس
 • آکوستیک کف اتاق کنفرانس
 • آکوستیک دیوارهای اتاق کنفرانس
 • آکوستیک درب ورودی اتاق کنفرانس

بعد از انجام این مراحل در هنگام نصب و راه اندازی تجهیزات سالن کنفرانس از صوت جانبی مانند بلندگو های سقفی توکار ووفر تیوتر دار به اصطلاح موزیکال و یا بلندگو دکوراتیو موزیکال برای بهبود کیفیت صدا استفاده میکنیم.این کار باعث ایجاد صدای یکنواخت در اتاق کنفرانس می شود.

موارد قابل توجه در هنگام خرید تجهیزات سیستم کنفرانس:

 • برخورداری کیفیت میکروفن کنفرانس
 • شکیل بودن میکروفن کنفرانس
 • قیمت میکروفن کنفرانس
 • گارانتی و خدمات پس از فروش میکروفن کنفرانس
 • دارا بودن قابلیت های مختلف در سیستم کنفرانس

گروه فنی مهندسی افرا با بهره گیری از مشاوران و متخصصان خود در ارائه هر چه بیشتر محصولات باکیفیت و رفع عیب در محصولات جدید میکوشد تا به شما مشتریان عزیز خدمات بهتری ارائه دهد.

واحد پشتیبانی گروه فنی مهندسی افرا

02188316422

میکروفن کنفرانس آنالوگ و اتوترکینگ

میکروفن کنفرانس آنالوگ تشکیل شده است از:

 • میکروفن کنفرانس ریاست
 • میکروفن کنفرانس شرکت کننده
 • منبع تغذیه کنفرانس
 • بلندگو های جانبی
 • آمپلی فایر

میکروفن کنفرانس اتوترکینگ یا دیجیتال تشکیل شده است از:

 • میکروفن ریاست کنفرانس اتوترک
 • میکروفن شرکت کننده کنفرانس اتوترک
 • منبع تغذیه اتوترکینگ
 • دوربین سیستم کنفرانس
 • بلندگو های جانبی اتاق کنفرانس
 • آمپلی فایر
 • ماژول های رومیزی

سیستم کنفرانس:

سیستم کنفرانس شامل دوربین کنفرانس چرخشی 360 درجه –با هر بار زده شدن دگمه میکروفون شرکت کننده ها یا میکروفون ریاست دوربین به صورت هوشمند بر روی فردی که اقدام به صحبت کردن کرده است متمرکز میشود.

منبع تغذیه سیستم کنفرانس:

منبع تغذیه سیستم کنفرانس به دوصورت 1-امکان برنامه ریزی که به دستگاه فول دیجیتال یا سیستم کنفرانس هوشمند معروف است 2- آنالوگ که امکان نصب دوربین کفرانس وجود نخواهد داشت.

میکروفن ریاست سیستم کنفرانس:

دارای دگمه اضافه و اولویت نسبت به سایر میکروفون ها می باشد.

میکروفن شرکت کننده سیستم کنفرانس

 • امکان رای گیری سالن کنفرانس: در سیستم هوشمند امکان پذیر می باشد.
 • قابلیت حضور و غیاب سالن کنفرانس: در سیستم هوشمند امکان پذیر می باشد.
 • قابلیت ضبط صدای سالن کنفرانس: در سیستم هوشمند امکان پذیر می باشد.
 • قابلیت ضبط تصاویر سالن کنفرانس: در سیستم هوشمند امکان پذیر می باشد.

برخی نکات و برندهای مورد توجه در سیستم کنفرانس فنی مهندسی افرا:

 • کیفیت میکروفن کنفرانس
 • قیمت مناسب میکروفن کنفرانس
 • بهترین سیستم کنفرانس
 • میکروفن کنفرانس سناتور
 • میکروفن کنفرانس آکاجی
 • میکروفن کنفرانس آسیا امپ
 • میکروفن کنفرانس سنهایزر
 • میکروفن کنفرانس آنالوگ
 • میکروفن کنفرانس اتوترک
 • کیفیت صدا سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس

به طور کلی سیستم کنفرانس به دو دسته تقسیم میشود:

 • ساده (انالوگ)
 • اتوتراک (دیجیتال)

سیستم کنفرانس ساده

منظور از ساده در این نوع از سیستم کنفرانس این است که میکروفن های رو میزی یا همان کنسول ها به صورت شکیل در سر جای خود قرار می گیرند و علاوه بر صدایی که از کنسول ها می گیریم میتوانیم صدای اتاق جلسه خود را به وسیله امپلی فایر و بلندگوهای جداگانه تقویت کنیم در این سیستم امکان برنامه ریزی وجود ندارد.

سیستم کنفرانس دیجیتال یا اتوتراک یا دوربین خور

در این سیستم امکان برنامه ریزی وجود دارد به این صورت که ابتدا کنسول ها سر جای خود قرار می گیرد و بعد از ان با نصب دوربین های سالن جلسه و اتمام کار شروع به برنامه ریزی میکنیم به این تربیت که شرکت کنندگان با زدن دگمه کنسول دوربین نیز به سمت آنها چرخیده و تصویر شرکت کننده را در مانیتور یا مانیتورهایی که کار گذاری شده نشان داده خواهد شد.در این سیستم کنفرانس امکان اتصال منبع تغذیه به کامپیوتر,رای گیری,حضور و غیاب شرکت کندگان نیز امکان پذیر می باشد.همان طور که در تصویر زیر میبینیددر انتهای سالن سمت چپ بالا, بلندگوی جانبی برای پخش واضح صدا و نیز همگونی دیزاین جلسه نصب شده است.

اجزای تشکیل دهنده سیستم کنفرانس

کنسول (میکروفن کنفرانس)
.منبع تغذیه
دوربین سالن کنفرانس (در صورت استفاده از سیستم اتوتراک)

انواع سیستم کنفرانس

در سیستم کنفرانس تمامی کنسول ها شبیه هم اند تنها یک کنسول یا بقیه فرق می کند که به آن کنسول ریاست گفته می شود .فرق میکروفن ریاست با میکروفن شرکت کننده داشتن یگ دگمه اضافی (قطع کن)است.که رئیس جلسه میتواند صحبت های شرکت کننده مورد نظر را قطع کند. با توجه به اینکه تایم جلسه محدود است و تعداد شرکت کنندگان برای صحبت کردن در ان تایم زیاد می باشد بنابراین به صلاح دید رئیس جلسه صحبت شرکت کننده قطع و ادامه تایم جلسه به شرکت کننده بعدی واگذار میشود.
همچنین برای بهبود صدا از بلندگوهای سقفی یا بلندگوهای دکوراتیو( بستگی به دیزاین سالن کنفرانس )که به یک آمپلی فایر مجزا نصب می شود در نظر می گیریم. که یک صدای رسا و ایده ال خواهیم داشت.

بلندگوهای سقفی یا بلندگوهای دکوراتیو

امروزه سیستم کنفرانس یکی از اصلی ترین و کار امد ترین ابزار در جهت سهولت برگزاری جلسات مهم در دانشگاه ها ادارات دولتی سازمان های مدیریتی کشور می باشد.
با داشتن سیستم کنفرانس در هر اتاق جلسه ای ضمن برگزاری یک مراسم شکیل و مرتب ویک میهمان نوازی آنتیک در برگزاری جلسه میهمانان و رئیس جلسه به دلیل داشتن امکانات کافی صوتی احساس خستگی نخواهند کرد.
یکی از مهمترین عواملی که میتواند برای تجهیز کردن سالن کنفرانس حائز اهمیت باشد تا مشتری بتواند از این ابزار بسیار هوشمند و قابل برنامه ریزی استفاده کند علاوه بر کیفیت عالی داشتن قیمت بسیار مناسب این سیستم است شرکت افرا با در نظر داشتن این مسئله همواره در راستای رسیدن به هدف خود و مشتریان تلاش می کند.
در سالن های کنفرانس می توانیم رای گیری را هم توسط میکروفن های روی میز انجام دهیم و به صورت فایل در کامپیوتر و لپ تاب ذخیره سازی کنیم و نتیجه ارا را بر روی مانتیورها به حضار نمایش دهیم . رای ارا به چند صورت قابل نمایش است:
1-به صورت نمودار
2-به صورت درصد عددی
3-به صورت تعداد دقیق نفرات
حاضرین می توانند با زدن دگمه های بله- خیر و ممتنع نظرات خود را بیان کنند.

در هر مدل از سیستم کنفرانسی میتوانیم حالت های مکالمه بین حاضرین را تنظیم کنیم به این معنی که فقط یک شرکت کننده اجازه صحبت را داشته باشد (limit 1 ) یا به دو شرکت کننده و بیشتر از دو شرکت کننده اجازه صحبت بدهیم(limit2) و یا اینکه همه شرکت کنندها بتوانند براحتی صحبت کنند (free).

اگر در سالن کنفرانس از بلندگوهای کمکی همان طور که قبلا توضیح داده شد استفاده میکنید از طریق منبع تغذیه کنفرانسی ولوم میکروفن های کنفرانسی را تا انتها بسته به صفر برسانید و وهمچنین ولوم روی خود میکروفن جلسه را نیز به طور کامل ببنید این امر باعث می شود:
1-از دو صدا شدن سالن جلسه و ادغام صداها جلوگیری شود که ما را به یک صدای ایده ال برساند.
2-از نویزهای خفیف و احتمالی جلسه جلوگیری به عمل می آید.

سیستم کنفرانس
سیستم کنفرانس

چند نکته ای که باید در خرید میکروفن کنفرانس در نظر داشته باشند:

1-قبل از خرید و تهیه اجناس سالن کنفرانس حتما پیشنهاد و خواسته خود را با مشاورین ما در میان بگذارید.
2-قبل از خرید تصمیم خود را برای اجرای پروژه بگیرید امکان دارد شما یک سیستم کنفرانس معمولی خریداری کنید و بعد از گذشت چند وقت برای تغییر سیستم کنفرانسی به اتو تراک و سالن کنفرانس هوشمند نظرتان تغییر کند انگاه باید همه تجهیزات قبلی تعویض گردد زیرا منبع تغذیه دوربین خور نمی باشد.
3-تا جایی که ممکن است برای بهم نریختن آکوستیک صدای سالن از سیستم صوت مجزا برای خروجی صدای جلسه استفده کنید با داشتن یک سیستم صوت جداگانه که متشکل از بلندگوهای سقفی یا دکوراتیو و آمپلی فایر و میکروفن بیسیم یا با سیم است,سیستم صوت را تشکیل می دهند.
این امکان وجود دارد که قبل از شروع جلسه با خواندن قران توسط قاری که با داشتن میکروفن بی سیم و پخش از بلندگو های جانبی است,صورت بگیرد ویا بدون استفاده از قاری سوره یا آیه ویا حتی فایل صوتی یا سرود ملی قبل از جلسه نواخته شود که فایل صوتی خود را داخل یک فلش USB ریخته و از طریق سیستم صوت دستگاه آمپلی فایر قابل اجرا می باشد.
با تجهیز سالن کنفرانس در برپایی یک جلسه منظم و استاندارد لذت ببرید.فروش و نصب سیستم کنفرانس,تجهیز سالن کنفرانس,میکروفن ریاست و شرکت کننده,سیستم کنفرانس تحت لیسانس,تایوانی,ایتالیایی,سیستم کنفرانس هوشمند و استفاده از ماژور رو میزی,قرار گرفتن کلیه تجهیزات داخل رک زمینی و یا رک ایستاده,استفاده از منبع تغذیه رک مونت و آمپلی فایر رک مونت,سیستم کنفرانس بوش,سیستم کنفرانس کریتور,سیستم کنفرانس تحت شبکه,سیستم کنفرانس پاناسونیک,سیستم کنفرانس هوراند,سیستم کنفرانس لم,تندبرگ,آکاجی,استفاده از جدیدترین محصولات روز,سیستم کنفرانس دیجیتال,تصویر روی ویدئو پرژکتور و مانیتورها,سیستم کنفرانس دوربین خور از دیگر محصولات افرا می باشد.

قابلیت های سیستم کنفرانس

سیستم کنفرانس بر خلاف میکروفون های رومیزی معمولی ، می تواند روند بحث را مدیریت کرده و بسیاری از ویژگی های مفید دیگر را نیز ارائه دهد:

امکان رای گیری اعضا ؛

توانایی شناسایی شرکت کنندگان ؛

ترجمه همزمان؛

پخش همزمان صدا برای چندین منطقه / اتاق ؛

نمایش بلندگو بر روی یک صفحه بزرگ ؛

ادغام با سیستم های ویدئو کنفرانس ؛

ثبت (نگهداری دقیقه) روند رویدادها ؛

امکانات چند رسانه ای: به اشتراک گذاری اسناد ، محتوای صوتی و تصویری.

سیستم های کنفرانس در کجا استفاده می شود؟

سیستم های کنفرانس مورد استفاده قرار می گیرد:

در اتاقهای کنفرانس ،

در سالن های همایش ،

در اتاق جلسات ،

در مراکز مطبوعاتی ،

در کلاسهای درس ،

هرجا که لازم باشد تا ارتباط شرکت کنندگان راحت شود.

در حال حاضر ، سیستم های کنفرانس در سازمان های دولتی و عمومی ، دفاتر تجاری ، هتل ها ، بانک ها ، موسسات آموزشی و پزشکی نصب شده است.

انواع سیستم های کنفرانس: چه چیزی را انتخاب کنیم؟

سیستم کنفرانس شامل یک واحد کنترل مرکزی ، واحد رئیس ، پانل های بحث ، نصب شده روی جداول و همچنین سایر نرم افزارها و ماژول های رابط است.

بسته به نحوه تعامل بین واحد کنترل مرکزی و دستگاه های شخصی نمایندگان ، سیستم های کنفرانس به دو دسته سیمی (کابلی) و بی سیم طبقه بندی می شوند.

سیستم های کنفرانس سیمی

سیستم های کنفرانس سیمی از سیگنال های دیجیتال یا آنالوگ برای انتقال جریان صوتی توسط کابل استفاده می کنند. چنین سیستم های کنفرانسی برای نصب های ثابت مناسب تر است.

ویژگی های سیستم های کنفرانس سیمی:

افزایش ثبات عملکرد در مقایسه با سیستم های بی سیم ، حفاظت قابل اعتماد در برابر تداخل ؛

هزینه کمتر در مقایسه با سیستم های کنفرانس بی سیم ؛

الزامات نصب حرفه ای در مرحله طراحی اتاق کنفرانس ؛

قابلیت افزونگی (به عنوان مثال ، در سیستم های چند رسانه ای).

سیستم های کنفرانس بی سیم

از Wi-Fi یا سیگنال مادون قرمز برای ارسال سیگنال در سیستم های کنفرانس بی سیم استفاده می شود.در صورت نیاز به اجتناب از نصب کابل ، سیستم های کنفرانس بی سیم عالی هستند. سیستم های کنفرانسی از این نوع اغلب در شرکت های اجاره ای موجود است.

سیستم های کنفرانس بی سیم مورد استفاده قرار می گیرد:

برای تجهیزات سریع اتاق یا برای جایگزینی سیستم در اتاق های مختلف ؛

در اتاقهایی که تعمیرات ، کابل کشی و غیره نامطلوب است.

معایب سیستم های کنفرانس بی سیم عبارتند از: قیمت بالا ، همیشه مقاومت در برابر تداخل خوب (حفاظت خوب از تداخل فقط توسط تولید کنندگان پیشرو تجهیزات ارائه می شود) ، نیاز به شارژ مجدد دستگاه های باتری.

سیستم های کنفرانس آنالوگ

سیگنال به شکل آنالوگ استفاده می شود. به دلیل محدودیت های عملکردی برای این نوع سیگنال ها ، سیستم های کنفرانس آنالوگ از نظر ادغام و عملکردهای اضافی محدود هستند ، اگرچه قیمت متوسطی دارند.

سیستم های کنفرانس دیجیتال

آنها دارای صدای با کیفیت بالا ، عملکرد گسترده و امکانات نامحدود برای ادغام با سیستم های صوتی و تصویری و سیستم های کنترل هستند. این سیستم های کنفرانس برای نصب های پیچیده یکپارچه توصیه می شود.

نمونه ای از یک سیستم کنفرانس یکپارچه کاملاً کاربردی

دوربین خودکار با اشاره به بلندگو ؛

نمایش نتایج رای گیری به صورت نمودار روی صفحه عمومی ؛

امکان نشان دادن اسناد به شرکت کنندگان ، از جمله در صفحه عمومی ؛

امکان ویدئو کنفرانس ؛

مدیریت از راه دور سیستم های صدا ، صفحه نمایش و روشنایی.

سیستم های کنفرانس چند رسانه ای

با ظهور تجهیزات جدید (چند رسانه ای) ، سیستم های کنفرانسی دیگر فقط بر روی صدا تمرکز نمی کنند. پانل های سیستم های کنفرانس چند رسانه ای مجهز به صفحه لمسی هستند که امکان نمایش اسناد / فیلم ها / ارائه ها را بر روی صفحه هر یک از شرکت کنندگان و روی صفحه عمومی فراهم می کند و امکان استفاده از برنامه های نرم افزاری اضافی و آنلاین شدن را فراهم می کند.

میز و سیستم های کنفرانس داخلی

به منظور صرفه جویی در فضا و ایجاد یک مفهوم طراحی یکپارچه ، اتاق کنفرانس می تواند روی میزها نصب شود یا مستقیماً در سطح میزها یا منبر ساخته شود.

سیستم کنفرانس با ترجمه همزمان

سیستم کنفرانس با ترجمه همزمان به شرکت کنندگان در رویداد اجازه می دهد تا سخنرانان سخنران را به زبان مادری خود بشنوند. برای این منظور ، شرکت کننده کانال مورد نظر برای ترجمه همزمان را در صفحه میکروفون انتخاب می کند و از هدفون برای گوش دادن استفاده می کند.

تفسیر همزمان توسط مترجمان همزمان انجام می شود که هریک در غرفه های جداگانه ای با صدا صدا می کنند. غرفه مترجم یک سیگنال صوتی واضح را ارائه می دهد ، زیرا به خوبی از سر و صدای خارجی و گفتار مترجمان همسایه محافظت می شود.

شایان ذکر است که سیستمهای کنفرانسی کنونی با ترجمه همزمان به راحتی کار ترجمه به بسیاری از زبانها را حل می کند ، به عنوان مثال ، سیستم کنفرانس Bosch امکان ترجمه به 31 زبان را فراهم می کند.

سیستم کنفرانس با ثبت نام و شناسایی

برخی از رویدادها نیاز به ثبت نام و / یا شناسایی شرکت کنندگان دارند. قابلیت تعبیه شده سیستم کنفرانس امکان انجام این کار را با کمک کارت های ثبت نام بدون تماس ، PIN یا حتی اثر انگشت شرکت کنندگان فراهم می کند

سیستم کنفرانس با عملکرد رای گیری

سیستم های کنفرانسی از این نوع امکان انجام یک روش رای گیری در زمان واقعی و بدون هیچ گونه وسیله اضافی را فراهم می کند. این عملکرد قبلاً در سیستم ادغام شده است و دکمه ها (یا دکمه های تعاملی) برای رای گیری در صفحه سیستم کنفرانس قرار دارند. نتایج رأی گیری را می توان در یک صفحه کلی به شکل از پیش برنامه ریزی شده-نمودارها ، نمودارها و غیره نشان داد.

قابلیت های نرم افزاری سیستم های کنفرانس

نرم افزارهای تولید شده توسط سازندگان سیستم های کنفرانس ، علاوه بر کاربرد اصلی ، به منظور افزایش قابل توجه عملکرد آنها است. در برخی موارد ، همراه با نرم افزار ، دستگاه های اضافی مورد نیاز است: به عنوان مثال ، برای اینکه بتوانید اسپیکر را به طور خودکار روی صفحه های عمومی نمایش دهید ، دوربین های فیلمبرداری نیز مورد نیاز است.

تهیه و مدیریت جلسه:

برنامه ریزی دوره بحث ، تعیین اولویت ها برای مشارکت شرکت کنندگان مختلف.

تایمر برای سخنرانی.

امکان ایجاد طرح رویداد و همچنین محتوای مرتبط با موضوعات خاص طرح.

امکان ایجاد پایگاه داده از شرکت کنندگان ، استفاده از اطلاعات مربوط به آنها در طول جلسه.

کنترل دوربین:

دوربین خودکار با اشاره به بلندگو و نمایش او بر روی صفحه نمایش دستگاههای چند رسانه ای.

نمایش نام سخنران (در صورت استفاده از پایگاه داده نمایندگان).

رای گیری تعاملی:

روش آسان رای گیری با رابط کاربری ساده و واضح.

امکان تهیه الگوهای رای گیری از قبل.

در صورت لزوم ، می توان حق رای کاربر را برای رای گیری تأیید کرد.

نتایج ، و همچنین گزینه انتخاب شده توسط شرکت کننده ، در دستگاه های چند رسانه ای و صفحه های عمومی نمایش داده می شود.

شناسایی / ثبت نام شرکت کنندگان:

امکان استفاده از نام و رمز عبور شرکت کننده منحصر به فرد برای ورود به سیستم.

امکان انتخاب و / یا تعیین مکان برای شرکت کنندگان.

تشخیص شرکت کنندگان در حالت خودکار.

آموزش نصب و راه اندازی سیستم کنفرانس:

برای راه اندازی یک سیستم هوشمند سالن کنفرانس شامل تجهیزاتی از قبیل دوربین چرخشی کنفرانس (360 درجه)-میکروفن های شرکت کننده-میکروفن ریاست-منبع تغذیه دوربین خور-در صورت نیاز استفاده از صدای جانبی برای ایجاد کیفیت بهتر در پخش صدا(آمپلی فایر-بلندگوهای سقفی یا بلندگوهای دکوراتیو)

ابتدا جای رک و منبع تغذیه را مشخص میکنیم سپس برای جاگذاری میکروفن ها بر روی میز کنفرانس نسبت به تعداد میکروفن ها با یک گرد بر 6mm برش ها را برای رد کردن سیم میکروفن ها میزنیم(لازم به ذکر است که برای اندازه برش6mm درپوش موجود می باشد).

در مرحله بعد اقدام به کشیدن سیم های دوربین کنفرانس میکنیم به این ترتیب که برای هر دوربین کنفرانسی یک کابل برق و یک کابل شبکه CAT5یا CAT6 تا رک کشیده می شود.کابل برق را از رک تا دوربین کشیده به آدابتور دوربین وصل میکنیم وسپس کابل شبکه را با توجه به دستورالعمل نقشه دوربین به طور مثال 1و2و3و4 ورودی 5 GNDو 6و7و8و9 خروجی دوربین ما می باشد از پشت منبع تغذیه وردی 1و2 را به دوربین اول و از دوربین اول به دوربین دوم سیم کشی را انجام میدهیم.

در صورت استفاده از بلندگوهای جانبی برای پخش صدا نیز از هر بلندگو با توجه به اهمی یا ولتی بودن اسپیکرها سیم کشی را انجام میدهیم(ولتی:با یک سیم تمامی بلندگو ها را به هم اتصال میدهیم تا رک-اهمی:از هر بلندگو یک سیم و یا هر دو عدد بلندگو یک سیم تا آمپلی فایر که در داخل رک وجود دارد کشیده میشود).

برای نمایش تصویر دوربین یا دوربین های کنفرانسی سالن کنفرانس بر روی تلویزیون های سالن باتوجه به استفاده از کابل VGAیاHDMI به طور مثال 4tv و یک لپ تاپ :از هر تلویزیون یک کابل HDMIکشیده و همه انهارا داخل یک تبدیل 1به 4 اچ دی ام ای میکنیم و از سوییچ 2به 1 اچ دی ام ای(2ورودیin یک خروجیout)برای انداختن تصویر لپتاپ و وردی اصلی منبع تغذیه استفاده میکنیم.به ایت ترتیب که با زدن دگمه ورئدی 1 سوییچ تصویر لپتاپ بر روی تلویزیون ها نمایش داده می شود و با زدن دگمه 2 سوییچ تصویر منبع تغذیه که همان دوربین سالن کنفرانسی است بر روی تلویزیون ها نمایش داده می شود.

برای اجرای یک فایل صوتی میتوانید یک سیم میکروفن از منبع تغذیه تا جای مورد نظر بکشید ویک سر فیش بنون و سر دیگر سیم فیش استریویی لحیم کنید تا از گوشی یا لپ تاپ بتوانید صدا را به بلندگوهای جانبی انتقال دهید.

همچنین میتوانید با جاگذاری ماژولهای رومیزی برای هر چند نفر شرکت کننده یک ماژول در نظر بگیرید که داخل هر ماژول یک برق-یک ورودی VGA-یک ورودیHDMI و ورودی USB  موجود می باشد البته برای راه اندازی این ورودی ها باید سیم کشی های مورد نظر را تا رک مرکزی انجام دهید.

با ما در تماس باشید:

گروه فنی مهندسی افرا 02188316422

One thought on “سیستم کنفرانس”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *